23 lutego 2023 r. z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją psycholog szkolna pani Sandra Włodarczyk odwiedziła grupę świetlicową klas trzecich.

Na początku dzieci opowiadały czym zajmuje się psycholog. Następnie pani Sandra wyjaśniła jaką chorobą jest depresja. Na zasadzie ,,burzy mózgów” podawały określenia kojarzące się ze słowem depresja. Wspólnie z panią psycholog rozpoznawały fakty i mity o depresji. Na podstawie wysłuchanej historii chłopca chorego na depresję określały objawy choroby. Następnie zastanawiały się: Jak można pomóc osobie chorej na depresję?, Co mówić?, Czego NIE mówić?, Kto może pomóc choremu? Pani Sandra podała dwa bezpłatne numery telefonów, pod którymi można skorzystać z pomocy specjalisty:

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

116 123 – telefon zaufania dla dorosłych

Trzecioklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i mimo trudnej tematyki wykazali się dużą wiedzą i zrozumieniem omawianego problemu.

Dziękujemy pani Sandrze za ciekawe zajęcia i zachęcamy do zapoznania się z tym problemem, który dotyka coraz większej liczby młodzieży i dzieci oraz do obejrzenia galerii zdjęć.

Skip to content