Uczniowie klasy 8B, zaproszeni przez p. Katarzynę Juszczak, wraz z p. Moniką Jędrzejak i p. Mirosławą Słomianną, odwiedzili Wydział Medyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.
Podczas wizyty uczniowie wzięli udział w warsztatach organizowanych przez wykładowców uczelni oraz, dzięki uprzejmości pani Juszczak, zwiedzali obiekt. Mieli okazję przećwiczyć swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy, w laboratorium uczelni sami zrobili mydełka, dodając do nich barwniki i zapachy dostosowane do ich gustów. Następnie, na Wydziale Kosmetologii, wsłuchując się w muzykę relaksacyjną, poddali się zabiegowi pielęgnacyjnemu dłoni.
Największe emocje wzbudziło jednak zwiedzanie nowoczesnego Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda nauka studentów na kierunku pielęgniarstwo. Dzięki nowocześnie wyposażonemu centrum nabierają oni unikalnych umiejętności w zakresie wykonywania czynności medycznych oraz praktycznego zastosowania wiedzy w kontakcie z pacjentem.
Skip to content