Nasze szkolne Koło dziennikarskie Okiem dziennikarza w ostatnim czasie przeprowadzało ankietę na temat tego, jak radzimy sobie z nauką on-line. Staraliśmy się, aby ankieta dotarła do każdego ucznia drogą internetową. Dziś podzielimy się naszymi spostrzeżeniami po analizie ankiet.

Większość ankietowanych cieszy się z nauczania zdalnego oraz z formy pracy za pomocą platformy Teams. Uczniowie uważają, że lekcje on-line są ciekawe i kreatywne. Przeważająca liczba głosujących ocenia naszą współczesną naukę pozytywnie. „Ja również zachęcam byśmy byli pozytywnie nastawieni do tej metody nauczania, przykładali się do nauki, zauważyli pozytywne jej strony i docenili pracę nauczycieli” – napisała Oliwia Rużyczka, uczennica klasy 6B.

Znaczna większość ankietowanych zauważyła, że mimo obecnej sytuacji pozostaje w kontakcie z  rówieśnikami, korzystając z takich platform jak microsoft teams, messenger lub whatsapp. „Niestety w obecnych czasach, nie możemy zobaczyć się na żywo w szkole, dlatego zachęcamy do komunikacji internetowej poprzez platformy internetowe, aby nie zapomnieć o życiu społecznym.” – dodaje Barbara Skopińska, uczennica klasy 6A.

Podsumowując, „Osobiście zachęcam do przystosowania się do systemu zdalnego nauczania, ponieważ nie zanosi się na szybki powrót do szkoły.” – Michał Derbich, 6B.

Skip to content