Wielkie serca okazali rodzice naszych uczniów oraz społeczność szkolna podczas akcji zorganizowanych przez członków Szkolnego Koła PCK, których celem była pomoc p. Ewelinie Hofman w walce z chorobą nowotworową. Jest ona rodzicem uczniów naszej szkoły i podopieczną Fundacji Bread of Life. Podczas wywiadówek na miłośników świąt bożonarodzeniowych czekała niespodzianka w postaci kiermaszu, na którym można było już teraz poczuć klimat tego wyjątkowego czasu. Przepiękne stroiki, świeczniki, bombki, kartki i inne ozdoby świąteczne ofiarowane przez rodziców

i wykonane przez uczniów naszej szkoły na lekcjach plastyki i techniki zachęcały do kupna i włączenia się w pomoc.

Z okazji Dnia Życzliwości została natomiast zorganizowana sprzedaż ciast i produktów cukierniczych przygotowanych przez rodziców. Na stołach zagościły przeróżne rodzaje ciast, babeczki, drożdżówki i rogaliki, które kusiły swoim apetycznym wyglądem. Nasi uczniowie chętnie nabywali słodkości, chcąc tego dnia w sposób wyjątkowy okazać swoje wsparcie p. Ewelinie.

Obie akcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzisiaj w obecności przedstawicieli Fundacji Bread of Life oraz wolontariuszy pieniądze zostały przeliczone. Miło nam oznajmić, że zebrano kwotę 7 tys. 423 złotych 60 groszy.

Składamy ogromne podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w te przedsięwzięcia, rodzicom i Wam drodzy uczniowie. Wspólnie udało nam się zrobić coś wspaniałego!

Doskonale jednak wiemy, że walka trwa dalej. Już 2 grudnia w naszej szkole odbędzie się festyn, którego celem będzie dalsza pomoc p. Ewelinie. Zaplanowano wiele wspaniałych atrakcji. Szczegóły już wkrótce!!!

Skip to content