Serdecznie zapraszamy uczniów klas czwartych i piątych do udziału w szóstej edycji konkursu „List do Taty”, który ogłosiła Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Zespołem Tato.Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego. Nad konkursem honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

Zadaniem uczniów jest napisanie pracy na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy)”.  Na prace konkursowe czekamy do 25 czerwca 2021 roku.

Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie w październiku 2021 r. lub w innym terminie uwzględniającym aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju. Zwycięzca etapu okręgowego wraz z ojcem lub innym opiekunem, będzie gościem senatora Janusza Pęcherza podczas tej uroczystości, zaś Senat RP zapewnia wszystkim zwycięzcom etapów okręgowych atrakcje podczas pobytu w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają drobne upominki i dyplomy uczestnictwa.

Poniżej szczegółowe informacje:

Regulamin

Informacje dla ucznia

Formularz konkursowy

Przykładowe prace

Skip to content