Dziś, 27 września w naszej szkole zapanowała istna feeria barw. Świętowaliśmy bowiem Europejski Dzień Języków Obcych. Aby jak najwięcej dowiedzieć się o państwach europejskich oraz ich językach, uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami zaprosili młodszych kolegów i koleżanki na wystawę stoisk narodowych promujących Polskę, Niemcy oraz Wielka Brytanię. Nie zabrakło też pamiątek i gadżetów z innych krajów, gdyż na sąsiednim stole pojawił się tzw. miks europejski.

Koledzy z klas młodszych na zajęciach z wychowawczyniami poznali ciekawostki związane z wylosowanym wcześniej państwem, a którego barwy flagowe reprezentowali dziś swoim strojem.

Wywiadu do szkolnego koła dziennikarskiego udzieliła również uczennica kl. 3B Marysia, która w kilku zdaniach zaprezentowała Portugalię, a jak wiecie, wcześniej już uczyła kolegów i koleżanki z klasy podstawowych portugalskich słówek. Ponadto nasi szkolni dziennikarze porozmawiali również z innymi kolegami reprezentującymi inne kraje. Efekty ich pracy zobaczycie już wkrótce.

Ubrania europejskich klubów sportowych, czasopisma, elementy strojów narodowych, przewodniki turystyczne, plakaty, widokówki i uczniowskie prace plastyczne , jak również wspólne opowiadanie historyjek i ciekawostek przybliżyły dzieciom i młodzieży specyfikę innych państw i narodów. Celem tej akcji było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych, odkrywania w sobie talentów plastycznych i organizatorskich, ale również kształtowanie postawy otwartości i szacunku wobec innych kultur.

Koordynatorzy szkolnych odchodów EDJO: p. Alicja Banasiak. p. Justyna Szkudlarek, p. Paulina Szenfeld-Możdżyńska, p. Agata Wechman oraz p. Renata Urbaniak składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w zorganizowanie tego kolorowego świata.

Skip to content