Uczniowie z naszej szkoły udowodnili, że oba hasła można ze sobą zgrabnie połączyć. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piątek, 19 listopada celebrowaliśmy zarówno Dzień Życzliwości i Pozdrowień, jak również Światowy Dzień Tańca.

Za sprawą pani psycholog Sandry Włodarczyk we współpracy z Samorządem Uczniowskim na korytarzu szkolnym „wyrosło” Drzewo Życzliwości, na którym uczniowie przyczepiali kolorowe liście z miłymi słowami, pozdrowieniami, życzeniami. Do akcji z dużym zaangażowaniem włączyli się uczniowie klas 1-8. Dodatkowo na godzinach wychowawczych dzieci poznawały historię i pochodzenie tego święta, rozwiązywali quizy, oglądali filmy o życzliwości oraz wykonywali kreatywne prace plastyczne. Dzień Życzliwości i Pozdrowień powstał w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day. Stworzono go w odpowiedzi na konflikt pomiędzy Izraelem i Egiptem, i służył promowaniu idei pokoju na świecie. „Obserwując obecną sytuację, jesteśmy przekonani, że przesłanie tego święta jest bardzo aktualne.” – zauważa opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Anna Gajzler.

Tego dnia nie zabrakło również w naszej szkole akcentów muzycznych i ruchowych. Z okazji Światowego Dnia Tańca z zachowaniem norm bezpieczeństwa sanitarnego uczniowie odtańczyli Belgijkę. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała pani Małgorzata Jackowska, opiekun Samorządu Uczniowskiego. „Z głośników leciały radosne rytmy, które wprawiły nas w doskonałe humory.” –wspominają rozentuzjazmowani uczniowie.

Samorząd Uczniowski dziękuje za tak chętne zaangażowanie w piątkowe akcje.

Skip to content