Głównymi czynnikami prawidłowego rozwoju dziecka jest ruch i pobyt na świeżym powietrzu. W ramach budżetu obywatelskiego chcemy stworzyć infrastrukturę, dzięki której powstanie ogród polisensoryczny na terenie naszej szkoły. Dzięki tej małej architekturze dzieci będą miały możliwość poznania różnorodnych materiałów. W ramach realizacji wykonane zostaną ścieżki o różnych fakturach (np. kostka, żwir, piasek) oraz kwietniki z roślinami o zróżnicowanych właściwościach (rośliny szumiące – stymulujące zmysł słuchu oraz mini fontannę, rośliny pachnące – rozwijające zmysł węchu czy rośliny wielobarwne o ciekawej fakturze – pobudzające zmysł wzroku i dotyku).

W naszym ogrodzie znajdzie się również miejsce na grządki warzywne, ale również niski labirynt oparty na roślinach żywopłotowych. Projekt ogrodu zostanie wpisany w istniejące rośliny  i drzewa oraz plac zabaw.

Ideą ogrodu sensorycznego jest pobudzenie wszystkich zmysłów, które u uczniów wymagają dodatkowej stymulacji. Ogród będzie również spełniał pożyteczną rolę jako zaplecze pokarmowe dla ptaków, owadów i małych ssaków oraz przyczyni się do poprawy stanu zieleni w mieście jak i zwiększeniu bioróżnorodności.

Głosujmy!

Okręg: Projekty ogólnomiejskie zielone nr Z6

Początek głosowania 19.10 – koniec głosowania 23.10