Hej, witamy Was z koła dziennikarskiego. W dniach 18 i 19 czerwca brałyśmy udział w warsztatach storytellingu w ramach Calisiady czyli Weekendu na Szlaku Piastowskim w Kaliszu. Zajęcia odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury.

Czy warto było w nich uczestniczyć? Zdecydowanie tak! Brałyśmy aktywny udział w trzech rodzajach zajęć: plastycznych, storytellingowych oraz teatralnych. W ramach plastycznych nauczyłyśmy się tworzyć scenografię, malowałyśmy obrazy z legend kaliskich, będące tłem do opowiadanych historii. Zajęcia storytellingu poprowadziła słynna bajarka Aleksandra Rutkowska, zwana „BajOlą”. Dzięki niej dowiedziałyśmy się, jak w ciekawy sposób opowiadać historie oraz przygotowałyśmy się do „Bajania przy Dorotce”, które już w przyszłą sobotę tj. 26 czerwca o godzinie 10 przy Baszcie Dorotce w Kaliszu.. Niezwykle ciekawe były również zajęcia teatralne, w trakcie których wcielałyśmy się w różne role oraz  zdobywałyśmy umiejętność przekazywania różnych emocji na scenie.

Niektórzy twierdzą, że spędzacie weekendu na zajęciach pozalekcyjnych nie ma sensu. Naszym zdaniem odbyte warsztaty były niezapomnianym przeżyciem. Warto było wziąć udział w tych kreatywnych zajęciach i poznać wielu ciekawych ludzi.

Barbara Skopińska, 6a

Zofia Cieślak, 6a

Skip to content