Szkolna Kasa Oszczędności

Od listopada 2012 roku nasza szkoła włączyła się do programu zachęcającego uczniów do oszczędzania rozpoczynając działalność Szkolnej Kasy Oszczędności (SKO) pod patronatem Banku PKO BP w Kaliszu. Podczas listopadowego spotkania z rodzicami przedstawiciele banku zaprezentowali cele i zasady organizacji SKO.

Podstawowym celem powstania SKO w naszej szkole stało się zaszczepienie wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi oszczędnościami, kieszonkowymi itp. oraz pokazanie im, że systematyczne oszczędzanie pieniędzy, nawet najmniejszych kwot, pozwoli im w przyszłości na uzbieranie sumy potrzebnej na zakup wymarzonej rzeczy, wyjazd wakacyjny, wycieczkę szkolną, prezent dla kogoś bliskiego. Ilu członków SKO, tyle może być pomysłów na wykorzystanie zgromadzonych na koncie pieniędzy.

Każdy uczestnik programu SKO otrzymuje legitymację ze swoim indywidualnym numerem konta SKO. Środki na konto można wpłacać w dowolnym banku (w PKO BP bez dodatkowych opłat) lub u opiekuna SKO. Oprocentowanie konta wynosi 4,5% w skali rocznej do kwoty 2,5 tysiąca i 2% powyżej tej kwoty. Kapitalizacja odsetek jest dokonywana co tydzień. Wypłat można dokonać za pośrednictwem opiekuna SKO lub rodziców. W serwisie sko.pkobp.pl uczniowie mogą w bezpieczny sposób zarządzać swoim kontem: podglądać stan środków, historię oszczędzania i wyliczać zysk. Serwis jest dostosowany do wieku uczniów. Wykorzystuje grafikę, dźwięki i animację. Wpłaty i wypłaty dokonywane u opiekuna SKO dodatkowo są zapisywane w papierowych książeczkach otrzymanych od opiekuna SKO.

Obecnie najmłodsi posiadacze kont w naszej szkole, to uczniowie klas pierwszych. Wśród uczniów szkoły będą organizowane konkursy poświęcone tematyce oszczędzania. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w programie SKO.

Zmiany terminów wpłat i wypłat SKO

W związku ze zmianą planu lekcji w II okresie, zmianie uległy terminy wpłat i wypłat SKO w klasach I-III.

Wpłat można dokonywać zgodnie z harmonogramem zawartym poniżej:

Poniedziałek: Klasy Ib, IIb
Środa: Klasy Ia, Ic, IIa, IIc, IIIa, IIIb

Jednocześnie przypominam, że uczniowie klas IV-VI mogą dokonywać wpłat i wypłat codziennie.

Opiekun SKO – Renata Bratek

Pobierz plik: