W sobotę po raz 29. odbyły się nad rzeką Prosną zawody kajakowe – Memoriał Tadeusza Pasika z udziałem 100 zawodników z 5 klubów. Wśród nich znaleźli  się również uczniowie naszej szkoły, którzy od niedawna rozpoczęli swoją przygodę z tą ciekawą dyscypliną sportową. Byli to: Mateusz Machowicz i Oliwer Galas z kl. 4b oraz Magdalena Sobótkowska z kl 7a. Na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Machowicz, który po niezwykle zaciętym pojedynku, zwyciężył w wyścigu na 200m. Trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Sobótkowska na dystansie 500m.
Warto w tym momencie przypomnieć o Katarzynie Kołodziejczyk, absolwentce naszej szkoły, która w swoim kajakarskim dorobku ma medale Mistrzostw Świata i Europy.  Może stanowić inspirację, jak wiele można w sporcie osiągnąć dzięki pracy, wytrwałości i talentowi.

Dzieci i młodzież z klas 4-7, chętne do rozpoczęcia przygody z kajakarstwem proszone są o kontakt z trenerem pod nr tel.604-540-661.